Interview RTV Drenthe

In de vakantieperiode, mocht ik als energie adviseur voor de zakelijke markt, in een artikel in het Dagblad van het Noorden en op de radio & televisie bij RTV Drenthe mijn zorgen delen over de alsmaar stijgende energiekosten ook voor particulieren. In deze uitzending mocht ik onder andere uitleg geven over ontwikkelingen op de energiemarkt en de energieprijzen mocht ik nader duiden en de consequenties hiervan voor particulieren.

Energiebesparing zal de aankomende jaren een belangrijk en zeer urgent thema worden, en dat is ook positief! De energietransitie heeft enerzijds wellicht deze ‘prijsprikkel’ nodig om sneller te verduurzamen. Anderzijds voor de korte termijn dus erg zorgelijk dat groepen in de samenleving, door de hoge energieprijzen dichter bij de armoedegrens komen (= energiearmoede). En ook bedrijven die niet hebben kunnen verduurzamen, of bedrijven die behoren tot de energie intensieve sectoren kunnen financieel harder geraakt kunnen worden. Maar inmiddels is energie ook voor het reguliere MKB geen ‘sluitpost’ meer. Hopelijk komt niemand aankomende winter letterlijk en figuurlijk ‘in de kou te staan’

Bekijk hieronder een gedeelte van de uitzending van RTV Drenthe van dinsdag 9 augustus 2022. Op de website van RTV Drenthe is het de hele uitzending terug te kijken. De volledige uitzending vind je hier :https://www.rtvdrenthe.nl/nieuws/14872769/hogere-energierekening-verwacht-in-najaar-en-winter-stijging-van-5000-euro-per-jaar.

Meer achtergronden bij de interviews over de energiecrisis, lees je op deze nieuwsblog op deze website;

Erik Spriensma

Erik Spriensma

Energieadviseur

Erik Spriensma is als energieadviseur al meer dan 15 jaar actief in de energiemarkt. Hij is specialist in het analyseren en inkopen van gas en elektriciteit en adviseur op het gebied van (duurzame) energiemaatregelen die u kunt nemen!

Overige artikelen